Baza wiedzy

Jak kupować koreańskie kosmetyki na Allegro

Maj 5, 2016
Jak kupować koreańskie kosmetyki na Allegro?

Z każdym miesiącem na Allegro pojawia się coraz więcej oferty koreańskich kosmetyków. Aktuali sprzedawcy poszerzają swoją ofertę, a nowi włączają je do swojego asortymentu. Nadal jednak stosunkowo ciężko odnaleźć się w gąszczu produktów, choć serwis robi coraz więcej by nam to ułatwić. Poniżej kilka rad, które pomogą Wam nie wpaść w zakupowe maliny.

Poszukaj oficjalnych dystrybutorów

Moja pierwsza zasada – jeśli istnieje oficjalny dystrybutor danej marki – zacznij poszukiwania od niego. Przykładem takie sprzedającego może być SKIN79. Mamy tu absolutną pewność, że zakupiony towar nie jest produktem podrobionym, mogącym nam potencjalnie wyrządzić krzywdę.

Poszukaj zaufanych sklepów

Krok drugi – rozejrzyj się za znanymi, zaufanymi sklepami. Na Allegro znajdziemy sprzedających, którzy również prowadzą dobrze znane nam platformy internetowe. Przykładem może być RubiShopMintishopSingaShop, czy Urban Cupid. Sklepy mają szeroki asortyment i dość mocną pozycję na Polskim rynku. Kupując w ten sposób prawdopodobieństwo zafundowania sobie podróbki diametralnie maleje.

Sprawdź opinie

Jeśli decydujesz się na zakupy od mało znanych, indywidualnych użytkowników koniecznie sprawdź ich opinie. Samo w sobie to jednak nie wystarczy, ponieważ bardzo często podróbki są tak idealne, że pomimo dobrej znajomości produktu – ciężko je odróżnić. Może to skutkować pozytywnymi opiniami. Jednak ten mechanizm pozwala nam odsiać pierwszą partię złych sprzedawców. Dalej musisz zdać się już na swoją intuicję i zdrowy rozsądek. Jaki powód sprzedaży podaje użytkownik? Ile produktów i w jakich cenach wystawia? Zamieszcza realne zdjęcia, czy podebrane od producenta? Przykładowo – sprzedający twierdzi, że wystawiane produkty są nietrafionymi prezentami, tymczasem w ofercie ma 50 przedmiotów, nowych i po bardzo niskich cenach, bez realnych zdjęć … we mnie taki obrazek budzi niepokój. Przezorny zawsze ubezpieczony.

Sprawdź koreańską stronę na Allegro

Od niedawna Allegro udostępniło też nam stronę poświęconą koreańskim kosmetykom. W jednym miejscu mamy zgromadzone dostępne na platformie marki, podzielone według etapów pielęgnacji. Taki sposób prezentacji ułatwia przeczesywanie Allegro na okoliczność nowych, interesujących nas produktów, co mi bardzo odpowiada. 🙂 Nadal jednak pamiętajmy o dokładnym sprawdzeniu profilu sprzedającego zanim dokonamy zakupu.

Zobacz także

4 komentarze

 • Odpowiedz bibaba Maj 7, 2016 at 10:43 am

  Nie miałam pojęcia o tej stronie na allegro, dzięki za podpowiedź. Co prawda azjatyckie kosmetyki wolę kupować bezpośrednio od dystrybutora albo w sprawdzonej drogerii internetowej, ale można tam czasem coś podpatrzyć.

  • Odpowiedz Chok Chok Maj 7, 2016 at 1:44 pm

   Proszę bardzo! 🙂 Strona niedawno wystartowała, ale wydaje się być bardzo pomocna – zdecydowanie ułatwi śledzenie nowości pojawiających się w serwisie bez konieczności ciągłęgo korzystania z wyszukiwarki ;). Jasne – sama też raczej sięgam po bezpośrednich dystrybutorów lub duże sklepy, ale czasami – zachowując zdrowy rozsądek – można tak upolować perełkę 🙂

 • Odpowiedz Dominika Maj 25, 2016 at 6:06 pm

  Ja też ufam Rubishop. Właścicielka tego sklepu prowadzi również sklep Mizon Polska 🙂

  • Odpowiedz Chok Chok Maj 26, 2016 at 3:01 pm

   Dokładnie 🙂 Ta informacja była dla mnie dużym zaskoczeniem – szablony stron wydawały mi się identyczne, spojrzałam na dane kontaktowe i mamy tego samego sprzedawcę. Bardzo podniosło to moje zaufanie do sklepu 🙂

  Skomentuj