Koreańska pielęgnacja

Mizon Acence Blemish Out Pink Spot – preparat na niedoskonałości

Styczeń 17, 2017
Mizon Acence Blemish Out Pink Spot

Preparat wspomagający walkę z niedoskonałościami – Mizon Acence Blemish Out Pink Spot  – jak najbardziej wywiązał się z obietnic składanych przez producenta. Rzeczywiście wyciszał i łagodził stany zapalne. Cudów, magii i gładkiej skóry po jednej nocy oczywiście tutaj nie uświadczymy, ale Wrogowie Stanu zaczynają się zmniejszać, przysychać i powoli znikać.

Opakowanie i zawartość

Mizon Acence Blemish Out Pink Spot przychodzi do nas w szklanej, solidnej buteleczce. Mamy tu dwufazowy płyn, o ziołowo – kamforowym zapachu. Ten specyficzny perfum zupełnie nie przeszkadza, a wręcz wzmaga poczucie „oczyszczania” buzi 😉 . Na dnie butelki znajdziemy różowy proszek kalaminowy (cynk i wapno), którego zadaniem jest wysuszyć pryszcze. Żółta wartwa natomiast przeznaczona jest do dezynfekcji zanurzanego patyczka higienicznego. W jej składzie znajdziemy kwasy AHA, BHA, triklosan, siarka oraz ekstrakt z cynowodu.

Jak stosować Mizon Acence Blemish Out Pink Spot

Jak stosować Mizon Acence Blemish Out Pink Spot

Jak stosować?

Patyczek higieniczny zanurzamy w butelce tak, żeby przeszedł przez obydwie warstwy, aż do samego dna. Następnie nakładamy punktowo na niedoskonałości i zmiany trądzikowe. Nie trzemy, nie wklepujemy, po prostu zostawiamy do zastygnięcia. Pamiętajcie żeby nie mieszać warstw ze sobą. Preparat stosuję na noc.

Skład i właściwości Mizon Acence Blemish Out Pink Spot

Aqua, Alcohol, Calamine, Glycerin, Titanium Dioxide, Dimethyl Sulfone, Camphor, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Salicylic Acid, Triclosan, Coptis Chinensis Root Extract, Propylene Glycol, Rubus Idaeus Extract, Vaccinium Myrtillus Fruit/Leaf Extract, Citrus Medica Limonum (Lemon) Fruit Extract, Portulaca Oleracea Extract, Butylene Glycol, Pinus Pinaster Extract, Theobroma Cacao Extract, Hedera Helix Extract, Melaleuca Alternifolia Oil

Generalnie wysuszanie niedoskonałości nie jest niczym nowym w świecie kosmetycznym. Mizon Acne Blemish Out Pink Spot stanowi bardzo sensowny zamiennik osławionego w zagranicznej blogosferze Mario Badescu. Jednak to, co głównie przyciągnęło moją uwagę był skład. Mamy tu BHA (Salicylic Acid), które mają naprawdę dobre wyniki w walce z niedoskonałościami. Dodatkowo wspomnieć należy AHA (Glycolic Acid), kalaminę (Calamine) o działaniu kojąco – łagodzącym (mogliście się z nią zetknąć podczas walki z ospą wietrzną, tak, to tym smaruje się krostki),  czy triklosan (Triclosan) o silnym działaniu antybakteryjnym i antygrzybicznym. Analizując skład można dość łatwo dojść do wniosku, że produtk ma realne szanse działać zgodnie z obietnicą producenta.

Konsystencja Mizon Acence Blemish Out Pink Spot

Konsystencja Mizon Acence Blemish Out Pink Spot

Podsumowanie

Produkt zdecydowanie wart polecenia tym, którzy nieustannie borykają się z niedoskonałościami cery. Szczególnie dobrze sprawdza się tutaj na dużych stanach zapalnych, które dopiero powstają pod skórą. Łagodzi dyskomfort oraz swędzenie i przyspiesza proces… formowania się (? brakuje mi lepszego słowa tutaj) pryszcza. Dzięki temu możemy o wiele szybciej poradzić sobie z, o wiele mniej zaognionym, problemem.

Czy kupię ponownie? Tak 🙂 . Trzeba jednak przyznać, że produkt jest niesamowicie wydajny i starczy mi jeszcze na długie miesiące (choć już korzystam od około 5 miesięcy).

Cena: 60-70 zł

Zalety:Wady:
skład: BHA, AHA, kalamina, triksolandość łatwo zaczepić patyczkiem o rant butelki (zmieszać warstwy przy wyciąganiu)
pH 5,5cena (ok 65 zł)
działa zgodnie z obietnicą producenta
wydajność
dostępność (marka Mizon jest dość szeroko dostępna w popularnych sklepach online).

Jakie są Wasze sposoby na walkę z niedoskonałościami?

Zobacz także

Brak komentarzy

Skomentuj