Makijaż

Skin79 Egg White Jelly Pack – Oil Control

Maj 9, 2016
Skin79 Egg White Jelly Pack - Oil Control

Starannie i estetycznie zaprojektowane opakowanie Skin79 Egg White Jelly Pack – Oil Control nawiązuje tematycznie do głównego składnika (białka kurzego). To idealna baza pod makijaż / puder / bicz na niedoskonałości dla wszystkich zmagających się z nadprodukcją sebum i Nieprzyjaciółmi na twarzy. Pomaga utrzymać mat, wyrównuje koloryt cery, zmniejsza widoczność porów i goi aktywne stany zapalne.

Choć producent szeroko zachwala zalety produktu, nie dostarcza jednoznacznych wskazówek co do jego stosowania. Pozostawia nam to dość duże pole do popisu i wzmaga kreatywność… ale też sprawia, że na drodze do idealnego zastosowania popełnimy kilka makijażowych faux pas. Po wielu testowanych scenariuszach udało mi się znaleźć jednak te idealne.

Jak stosować?

Trzy scenariusze, które sprawdziły się u mnie najlepiej:

  • baza – pomiędzy filtrem przeciwsłonecznym a kremem BB / podkładem, na strefę T,
  • puder – do zmatowienia strefy T,
  • pasta na niedoskonałości – punktowo na stany zapalne, pomaga je goić i łagodzić.

Skin79 Egg White Jelly Pack – Oil Control opakowanie

Skin79 Egg White Jelly Pack – Oil Control nakładam dołączonym aplikatorem na strefę T oraz niedoskonałości (lizozym zawarty w Egg White Jelly Pack wykazuje działanie antybakteryjne i antygrzybiczne). Następnie całość dokładnie wklepuję w twarz. Daję paście czas na dogadanie się z cerą i odczekuję kilka minut zanim zacznę aplikować swój krem BB. Co istotne – pastę stosujemy punktowo, omijając okolice oczu, ponieważ może wykazywać działanie wysuszające.

Jeśli decyduję się na pudrowy wariant – delikatnie nakładam już na krem BB, na strefę T. Tutaj jednak naprawdę trzeba uważać z ilością produktu jaką aplikujemy sobie na twarz. To nadal jest porcelanowo biała pasta. Dodatkowo, jeśli jak ja wiecznie walczycie z niedoskonałościami, wypróbujcie Skin79 Egg White Jelly Pack na noc. Nakładam punktowo na wyjątkowo oporne kreatury i rano sytuacja wygląda już trochę lepiej :).

Właściwości

Produkt zawiera SPF 50+, PA+++, co stanowi dość dużą ochronę przeciwsłoneczną, jednak z racji punktowej aplikacji – osobiście stosuję wcześniej osobny filtr.
Skład opiera się na dwóch składnikach: ekstrakcie z białka kurzego i białej glince. Razem wykazują działania zwężające pory, oczyszczające, regenerujące i ujędrniające. Dodatkowo wspomniany już wcześniej lizozym to idealny oręż w walce z nieprzyjaciółmi naszej twarzy.

Dla kogo?

Raczej nie dla osób o cerą suchą lub o ciemnej karnacji. Mimo wszystko pasta jest przede wszystkim biała – i taka zostanie, nawet po rozblendowaniu. Nie mamy się jednak czego obawiać jeśli sięgamy po 1, czy 2 ton podkładu na drogeryjnych półkach. Osobiście używam jajka w duecie z kremem BB i dla mnie to idealne rozwiązanie. Pasta bardzo ładnie adaptuje się do koloru kremu/podkładu i nie przebija na zewnątrz, o ile nałożymy jej z umiarem.

Podsumowując

Skin79 Egg White Jelly Pack – Oil Control to mój hit. Uwielbiam takie wielofunkcyjne kosmetyki, choć rozgryzienie tego cudaka wcale nie było takie proste. Zdecydowanie polecam cerom tłustym lub mieszanym. Należy jednak nakładać punktowo i w niewielkiej ilości, ponieważ pasta może wysuszać oraz… jest biała. 🙂

Od teraz możecie śledzić mnei na Bloglovin’! 🙂

Zobacz także

Brak komentarzy

Skomentuj