Mucyna ślimaka – śluz ślimaka w kosmetykach

Chyba każda koreańska marka ma w swojej ofercie “ślimakową linię”, a i coraz więcej naszych rodzimych firm eksperymentuje z tym składnikiem. Choć idea obkładania się czymś z np. 80% zawartością śluzu może wydawać się niemiła lub odpychająca – błyskawicznie zmienicie zdanie, gdy zaczniecie z niego korzystać. Śpieszę zapewnić – żadnemu ślimakowi nie dzieje się w tym procesie krzywda!

Pozyskiwanie śluzu ślimaka

Przede wszystkim – zwierz musi być szczęśliwy :). Skład śluzu ślimaka zestresowanego różni się znacząco od tego zrelaksowanego i nie przejawia tak korzystnych dla nas właściwości. Z tego względu dokłada się wszelkich starań aby cały proces był jak najmniej inwazyjny dla zwierząt. Po tym jak delikatnie zbierany jest śluz z delikwenta – wraca on cały i zdrowy do hodowli. Także spokojnie – żaden ślimak nie ucierpiał w procesie produkcji.

Skład

W mucynie ślimaka znajdziemy między innymi:

  • kwas hialuronowy,
  • glikoproteiny – w przyrodzie chronią bakterie przed warunkami zewnętrznymi, w kosmetykach wspomagają regeneracje skóry i gojenie się ran,
  • glukonian miedzy – wspomaga produkcję kolagenu, silny antyoksydant i naturalny filtr przeciwsłoneczny,
  • proteoglikany – odpowiadaja za napięcie tkanki łącznej i ładnie kooperują z elastyną i kolagenem,
  • kwas glikolowy – czyli kwas AHA, delikatnie złuszczajacy naskórek i nawilżający go jednocześnie.

Wszystkie one są powszechnie stosowane w produkach pielęgnacyjnych. Jednak w większości produktów mamy ich syntetyczne wersje – spreparowane w labolatorium na użytek konkretnego kosmetyku. Tu mamy 100% natury – śluz ślimaka w kosmetykach to strzał w 10tkę.

Właściwości śluzu ślimaka

Mucyna wykazuje więc silne właściwości: nawilżające, regenerujace, przeciwgrzybiczne i przeciwbakteryjne, złuszczające, przewutleniające, przeciwzmarszczkowe, łagodzące i ochronne! I jak tu nie kochać ślimakowych linii?

Śluz ślimaka w kosmetykach - Mizon

Ślimakowe kosmetyki firmy Mizon

Śluz ślimaka w kosmetykach

Do moich ulubionych ślimakowych kosmetyków należą aktualnie te z firmy Mizon: Snail Recovery Gel (żel krem o 74% zawartościu mucyny) oraz Snail Repair Intensive Ampoule (z 80% zawartością śluzu).
Myślę jednak, że zaczynając swoje ślimakowe przygody, niezależnie od firmy i produktu na jaki się zdecydujecie – zobaczycie różnicę in plus.

Zobacz także

Jeden komentarz

  1. Ja korzystam z kosmetyków firmy” tianDe”,mają w swojej ofercie całą linię kosmetyków z mucyną ślimaka.Uważam że są rewelacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *