COSRX Galactomyces 95 Whitening Power Essence – recenzja esencji

COSRX Galactomyces 95 Whitening Power Essence

Od momentu wyprodukowania przez SK-II kosmetyków opartych na filtracie ze sfermentowanych drożdży świat oszalał na ich punkcie. Wiele koreańskich marek oferuje linie oparte na tym składniku, a jedne z najsłynniejszych produktów wykorzystujących drożdże są esencje. Szczególnie słynna jest ta z Misshy (Time Revolution First Treatment Essence, ok 180 zł) ale COSRX oferuje nam jej tańszy zamiennik (70-100 zł). Marka ta nie przestaje mnie pozytywnie zaskakiwać jakością oraz wydajnością swoich kosmetyków, a Galactomyces 95 Whitening Power Essence zdecydowanie dołączyła do grona moich ulubieńców ? .

Skład i właściwości

Jedną z najlepszych rzeczy w COSRX Galactomyces 95 Whitening Power Essence jest skład. Panie i Panowie, oto on:

Galactomyces Ferment Filtrate, Niacinamide, Sodium Hyaluronate, Betaine, Panthenol, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Allantoin, Butylene Glycol, Xanthan Gum, Ethyl Hexanediol, Adenosine

Tak to powinno wyglądać zawsze, prawda? ? Krótko i na temat. Pamiętajmy również, że pierwszy punkt z listy odpowiada za 95% składu. Jeśli jesteście ciekawi, czy w pozostałych 5% znajduje się coś szkodliwego – to nie. Całość jest bardzo łagodna, co możecie zweryfikować np. na CosDNA. Jeśli jednak wiecie, że źle reagujecie na którąś ze składowych kosmetyku lub będzie wywoływał u Was podrażnienia, to nie stosujcie na siłę ? .

Co świat nauki mówi o filtracie ze sfermentowanych drożdży? Istnieją badania potwierdzające pozytywny wpływ na redukcję przebarwień oraz stresu oksydacyjnego. Dodatkowo są wyniki wskazują na zwiększenie ekspresji caspase-14 (CASP-14) w keratynocytach. W skrócie – filtrat ze sfermentowanych drożdży ma realną szansę rozjaśniać, być antyoksydantem oraz wspomagać naszą skórę w jej funkcjach ochronnych.

COSRX Galactomyces 95 Whitening Power Essence opakowanie

Opakowanie COSRX Galactomyces 95 Whitening Power Essence

Esencja jest bezbarwna, bezzapachowa i niezwykle wydajna. Po 4 miesiącach zużyłam 1/3 produktu.

Stosowanie i efekty

Pozytywne rezultaty zauważyłam po ok 3 miesiącach regularnego stosowania. Wymaga to więc odrobiny cierpliwości i samozaparcia, ale opłaca się ? . Twarz jest rozjaśniona i bardziej napięta, przez co wygląda młodziej. O tyle, że coraz chętniej robię sobie dni bez makijażu. Ze względu na cerę tłustą i skłonną do wyprysków przez wiele lat niekomfortowym było dla mnie wyjść bez chociażby pudru i podkładu/BB. Aktualnie, dzięki wytrwałym stosowaniu się do zasad koreańskiej pielęgnacji, świecenie i ataki pryszczy uspokoiły się. Teraz także za sprawą m.in. esencji od COSRX, całość staje się świeższa i bardziej promienna. Oczywiście stosując esencję nie rezygnuję z pozostałych kroków pielęgnacyjnych, czyli nadal sięgam potem jeszcze i po serum i po krem.

Jeśli planujecie za pomocą COSRX Galactomyces 95 Whitening Power Essence pozbyć się przebarwień po trądziku, to raczej nie tędy droga. Kosmetyk rozjaśnia, ale nie na tyle, by wygrać walkę z plamkami po nieprzyjaciołach. W tym celu najlepiej sięgnąć po serum z witaminą C.

COSRX Galactomyces 95 Whitening Power Essence konsystencja

Konsystencja COSRX Galactomyces 95 Whitening Power Essence

Esencję stosuję dwa razy dziennie, zaraz po toniku (albo po BHA, jeśli używam). Wieczorem nakładam 2 pompki, rano jedną. Rozprowadzam je w dłoniach i delikatnie wklepuję w twarz. Najwięcej trafia na policzki i linię żuchwy, ale nie omijam też np. okolic oczu.

Podsumowanie

Muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolona z zakupu. Esencje to taki typ produktu, który łatwo zdyskredytować i uznać za fikuśne wody, które nic nie robią. Nic bardziej mylnego. COSRX Galactomyces 95 Whitening Power Essence realnie rozjaśnia i nawilża. Choć nie usunie magicznie mocnych przebarwień po trądziku, to pomoże je lekko rozjaśnić. Cała twarz natomiast odzyskuje blasku i młodości.

Moja ocena: 5/5

Cena: 70 – 100 zł (zależy od miejsca zakupu)

Pojemność: 100 ml

Dostępność: Online, głównie dystrybutorzy zagraniczni i duże sklepy

Zalety: Wady:
 95% to tytułowy składnik  Dostępność
 Krótki skład
 Wydajny
 Spełnia obietnice producenta
 Tańszy zamiennik kultowych produktów od SK-II i Misshy

Zobacz także

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *