SKINFOOD Rice Mask Wash Off – recenzja ryżowego peelingu

SKINFOOD Rice Mask Wash Off

Mleczny peeling dla osób, które szukają czegoś delikatnego. SKINFOOD Rice Mask Wash Off to kosmetyk, który delikatnie złuszcza, napina i nawilża. Choć producent mógłby przyłożyć się bardziej do składu produktu, to moim zdaniem całość wypada naprawdę pozytywnie ? .

Właściwości

SKINFOOD Rice Mask Wash Off to peeling o konsystencji przypominającej mleczny kleik ryżowy. Budyniowa formuła jest bardzo kojąca i przyjemna, a zawarte w niej drobinki niezwykle delikatne. Po zabiegu cera jest napięta i nawilżona, ale nie podrażniona. Pod kątem faktury produkt powinien przypaść do gustu każdemu, chyba, że uwielbiamy żwirowe ździeraki ? .

Maseczka ma mieć działanie rozjaśniające. Nie oczekujmy jednak usunięcia przebarwień (lepiej sięgnąć po np. po serum z witaminą C), a raczej o efekt wynikający z regularnego złuszczania. Wdrożenie peelingu do rutyny pielęgnacyjnej pozwala oczyścić pory z zalegającego brudu oraz regularnie usuwać martwy naskórek – przez co cera wydaje się promieniować blaskiem ? .

Konsystencja SKINFOOD Rice Mask Wash Off

Konsystencja SKINFOOD Rice Mask Wash Off

Produkt ma „kremowy” (coś jak niebieski klasyk z Nivei) zapach, który jest dość intensywny.

Skład SKINFOOD Rice Mask Wash Off

Skład peelingu jest kwestią kontrowersyjną. Zdecydowanie mógłby być lepszy. Choć składniki najbardziej drażniące znajdują się prawie na końcu etykiety (ich stężenie jest niewielkie), to jednak występują. Osobiście nie spotkała mnie ze strony maski żadna krzywda, więc jeśli nie macie cery wrażliwej i rzadko kiedy reagujecie podrażnieniem na stosowane kosmetyki – wszystko powinno być OK ? . Tym bardziej, że będzie ona na naszej buzi tylko kilka minut. Jednak przezorny zawsze ubezpieczony, więc zamieszczam poniżej listę składników potencjalnie drażniących (oznaczone jako >3/9 na cosDNA).

  • Cyclopentasiloxane
  • Propylene Glycol
  • Polysorbate 80
  • PEG-100Stearate
  • Triethanolamine – reguluje pH, niemniej w większych stężeniach może mieć działanie toksyczne (info),
  • Sodium Acrylates Copolymer
  • Tocopheryl Acetate
  • Imidazolidinyl Urea –konserwant, którego rekomenduje się nie używać, jednak zdaje się, że brak definitywnych dowodów do oznaczenia go jako składnik toksyczny,
  • Methylparaben
  • Butylparaben

Oczywiście znajdziemy w składzie również coś dobrego ? . Do głównych gwiazd należą woda ryżowa (Oryza Sativa Bran Water, działanie rozjaśniające, nawilżające i odżywiające) oraz uwodorniony olej jojoba (Hydrogenated jojoba oil, działanie nawilżające, łagodzące, przeciwzapalne, złuszczajęce).

Stosowanie

Najlepiej stosować maskę 1-2 razy w tygodniu (zaleznie od typu cery i jej potrzeb). SKINFOOD Rice Mask Wash Off to typowy peeling mechaniczny, więc nakładamy go jako trzeci etap koreańskiej pielęgnacji – zaraz po oczyszczaniu, ale przed tonikiem.

SKINFOOD Rice Mask Wash Off peeling

SKINFOOD Rice Mask Wash Off

Na anglojęzycznej stronie producenta instrukcja nakazywała „nałożyć maskę na 10-15 min i spłukać”. Na opakowaniu natomiast czytamy o 10-15 minutach masażu i dopiero potem zmyciu twarzy letnią wodą. Produkt jest peelingiem, więc pierwsza wersja wydaje się dość bezsensowna. Wypróbowałam ją jednak – zgodnie z oczekiwaniami bez rezultatów ? . Jednak prawie kwadrans masażu wydaje mi się równie nietrafiony. Wypracowałam więc złoty środek w tym zakresie. W zabiegane dni tygodnia wykonuję ok 5-7 minutowy peeling (mniej więcej tyle moja cera jest w stanie wytrzymać żeby całość była przyjemna i nie podrażniła). Natomiast w weekend zostawiam kosmetyk na 10 min (dając pole do popisu rozjaśniającego wodzie ryżowej), a następnie masuję twarz przez ostatnie 5 min i spłukuję całość ciepłą wodą. Ze względu na budyniowo – mleczną konsystencję peeling jest bardzo delikatny i przyjemny.

Podsumowanie

Choć produkt zdecydowanie mógłby mieć lepszy skład, nie wywołał u mnie podrażnień. Nie polecałabym go jednak osobom z wrażliwą cerą. Konsystencja jest niezwykle przyjemna, a po użyciu skóra napięta i nawilżona (nie podrażniona). Regularne stosowanie nadaje ładnego kolorytu i ogólnie rzecz biorąc – maska robi dokładnie to, czego od niej oczekiwałam ? . SKINFOOD Rice Mask Wash Off to bardzo przyjemny peeling dla osób z cerą tłustą, mieszaną, normalną lub suchą, które jednocześnie nie mają tendencji do silnych reakcji na kosmetyki.

Moja ocena 5/5

Waga: 100g

Cena: ~65 zł

Dostępność: offline w Sephorze lub online w wielu sklepach internetowych (również polskich)

Zalety: Wady:
Delikatne złuszczanie Potencjalnie drażniący skład
Bardzo przyjemna, mleczna konsystencja
Działanie kojące i nawilżające

Zobacz także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *